Kovo 25-ąją mūsų mokykloje svečiavosi LEGENDA – KOMPOZITORIUS Laimis VILKONČIUS. Vyko PAMOKA 4–7 kl. mokiniams „KAIP TAMPAMA KOMPOZITORIUMI?“.
KO IŠMOKOME? Įdomaus ir labai greitai prabėgusio pokalbio metu sužinojome, jog būti kompozitoriumi – ne sėdėti ir laukti įkvėpimo ar mūzos, o kantriai ir daug dirbti. Kaip dirbo kompozitoriai anksčiau ir kaip dabar – taip pat sužinojome (ačiū išradusiems kompiuterius ir kitas pažangias technologijas). Tačiau, kai susitikimo pabaigoje kompozitorius sėdo prie fortepijono ir gyvai išgirdome jo sunkaus darbo (kūrybos) vaisius, tikriausiai ne vienas panorome tapti kompozitoriumi. O populiarioji Laimio Vilkončiaus daina „Dideli nykštukai“, kurią drauge su autoriumi visi ir sudainavome, priminė ir palinkėjo: „Linkime ir jums visiems kažko labai norėti… Kas nenori nieko, tas ir yra mažiukas!“. MAESTRO, AČIŪ už įdomų susitikimą! Tikimės dar susitikti…
Šis susitikimas – projekto „Pamoka su kompozitoriumi“ dalis. Projektą įgyvendina VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga, Muzikos ir meno mokyklų ir Lietuvos muzikos mokytojų asociacijomis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Dėkojame mokytojai Ritai Stanionienei už iniciatyvą ir pagalbą.