KONKURSŲ IR FESTIVALIŲ NUOTRAUKOS

LIETUVOS KULTŪRĄ PRISTATĖME GARDINE

Birželio 2 dieną Baltarusijos XII-ojo Nacionalinių kultūrų, kurių priskaičiuojama virš 40, festivalio metu gausiai susirinkusiems svečiams šokiais ir dainomis buvo pristatoma Lietuvos kultūra ir papročiai. Festivalis vyksta Gardine, kartą per dvejus metus.
Šiemet svečius džiugino stilizuoti skirtingų tautybių „kiemeliai“, dalyvių paradai ir kitokios linksmybės. Smagu, jog per 2 dienas festivalyje apsilankę 250 000 žiūrovų galėjo klausytis ir kėdainiškių ansamblio pasirodymo…


IŠ KONKURSO RYGOJE PARVEŽĖME II-ąją VIETĄ!

Gegužės 31 – birželio 2 d. Rygoje vyko XIII-asis tarptautinis jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos festivalis-konkursas „Muzikuojame su draugu“.  Sveikiname garbingos II-osios vietos A – 2 kategorijoje laimėtoją – kamerinį trio: Aistę Bugaitę (fleita), Danielę Paužaitę (smuikas) ir Elzę Kaziukonytę (fortepijonas) bei merginų mokytojas: Juliją Maksimec, Ziną Geičienę ir Olgą Lukšienę! 
Konkurse taip pat gražiai pagrojo sesės Rūta (fortepijonas) ir Rebeka (violončelė) Masandavičiūtės, kurias konkursui parengė Olga Lukšienė ir Zita Smikienė.
Festivalio, vykusio Rygos botanikos sode, programoje pasirodė mokytojos Julijos Maksimec fleitų trio: Agnietė Kaciucevičiūtė, Miglė Sabulytė, Viktorija Kiaunytė bei fleitininkė Margarita Klumbytė, šįkart grojusi fortepijonu. 
Rygoje ne tik grojome, bet ir poilsiavome, tad parsivežėme begalę įspūdžių, patyrėme daug nuotykių. Ilgai prisiminsime tą nuostabią ir svetingą didelio miesto atmosferą, lydėjusią mus visos viešnagės metu. Pamėginome įspūdžius sudėti į nuotraukas, už kurias  dėkojame Viktorijos mamai.


SVEIKINAME „TIRLYČIO“ LAUREATUS!

Sveikiname VIII-ojo respublikinio vaikų ir jaunimo konkurso – festivalio „Tirlytis“ laureatus! 
I LAIPSNIO diplomais apdovanoti: Neringa GULIOKAITĖ (kanklės; mokyt. Dalia Valdajevienė) ir INSTRUMENTINIS TRIO: Rugilė Pikelytė, Liepa Čekanauskė (lumzdeliai; mokyt. Genė Gusiniauskienė) ir Merkys Šablevičius (violončelė; mokyt. Zita Smikienė);
II LAIPSNIO diplomais įvertintos: Rugilė PIKELYTĖ (lumzdelis; mokyt. Genė Gusiniauskienė) ir Skaistė LINKUTĖ (kanklės; mokyt. Dalia Valdajevienė). 
Ačiū koncertmeisterėms: Vaidai Prušinskienei ir Aelitai Petrauskienei.


KAMERINIO MUZIKAVIMO FESTIVALIS „GARSŲ IŠDAIGOS“

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje gegužės 19-ąją skambėjęs XIX asis respublikinis muzikos ir meno mokyklų kamerinio muzikavimo festivalis „Garsų išdaigos“ pateikė staigmeną – iš respublikinio festivalio virto tarptautiniu! Kėdainiams atstovavusios Kamilė Klevinskaitė (fleita) ir Meda Juodenytė (fortepijonas) iš Kauno parsivežė ne tik gerą nuotaiką, bet ir diplomus. Festivaliui ansamblį parengė mokytojos: Violeta Jeleniauskienė ir Larisa Melnikienė.


DALYVAVOME FESTIVALYJE – KONCERTE „AUKŠTAITIJOS TALENTAI – 2018“

Gegužės 16 dieną Rokiškyje VII-ojo Aukštaitijos regiono muzikos bei meno mokyklų profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalio – koncerto „Aukštaitijos talentai – 2018“ dalyviai džiaugėsi saulėta diena, puikia renginio atmosfera ir galimybe muzikuoti Rokiškio krašto muziejaus dvaro menėje. Mūsų mokyklai šiame festivalyje atstovavo Meda Juodenytė (fortepijonas; mokyt. Larisa Melnikienė) ir kamerinis trio: Aistė Bugaitė (fleita; mokyt. Julija Maksimec), Danielė Paužaitė (smuikas; mokyt. Zina Geičienė) ir Elzė Kaziukonytė (fortepijonas; mokyt. Olga Lukšienė).


„ŠIUOLAIKINĖS LIETUVIŠKOS FORTEPIJONINĖS MUZIKOS PARADAS – 2018“

Šiaulių I-oje muzikos mokykloje jau devintąjį kartą vykusio Lietuvos jaunųjų pianistų festivalio „Šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos paradas – 2018“ dalyvės: Marija Gucu (mokyt. Olga Lukšienė), Ema Jakonytė ir Elinga Augustinavičiūtė (mokyt. Irena Kaupienė), Morta Urbšytė ir Silvija Emilija Rybelytė (mokyt. Aelita Petrauskienė).


III-sis RESPUBLIKINIS PIANISTŲ KONKURSAS „POLIFONIJA IR AŠ“

Sveikiname III-ojo respublikinio pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ Radviliškio muzikos mokykloje DIPLOMANTUS ir jų mokytojas: Atėnę LUKAUSKAITĘ ir mokytoją Olgą Lukšienę, Mantą DIRŽINSKĄ ir mokytoją Liną Šidlauskaitę.


„MAŽIEJI TALENTAI 2018“

Iš tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Mažieji talentai 2018“, gegužės 4 dieną vykusio Utenoje, sugrįžo 3 laimėtojai:
LAUREATAI: Aurius Sakalauskas (trombonas; mokyt. Dalius Sasnauskas, konc. Edita Sasnauskienė) ir Rugilė Pikelytė (lumzdelis; mokyt. Genė Gusiniauskienė, konc. Vaida Prušinskienė);
DIPLOMANTĖ Justė Kvedaravičiūtė (kanklės; mokyt. Dalia Valdajevienė, konc. Aelita Petrauskienė).
Konkursą primins mielas, jaukus ir pūkuotas suvenyras – meškiukas…


„SKAMBINU SU DRAUGU – 2018“

Balandžio 27-ąją Elektrėnų meno mokykloje šurmuliavo XVIII-asis respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas „Skambinu su draugu“. Abu mūsiškių ansambliai, vadovaujami mokytojų Aelitos Petrauskienės ir Giletos Rasčiauskienės, pasirodė puikiai, tad SVEIKINAME:
LAUREATES – Saulę Masilionę ir Egitą Spėčiūtę,
DIPLOMANTES – Jorūnę Kutavičiūtę ir Urtę Masilionę.
Šaunuolės!


JAUNŲJŲ VIOLONČELININKŲ SAVAITGALIS

Trys mūsų mokyklos jaunieji muzikantai balandžio 29 dieną dalyvavo V-ame respublikiniame jaunųjų violončelininkų ir kamerinių ansamblių konkurse „Mano violončelė“ Vilniuje, Broniaus Jonušo muzikos mokykloje, skirtame žymaus lietuvių violončelininko ir pedagogo  profesoriaus Domo Svirskio 100-osioms gimimo metinėms.
Konkurse dalyvavo 46 solistai ir 12 ansamblių.
SVEIKINAME LAUREATUS: Merkį Šablevičių ir Rebeką Masandavičiūtę, DIPLOMANTĘ Oliviją Ročkaitę, MOKYTOJĄ Zitą Smikenę! 

Dėkojame koncertmeisterėms: Aelitai Petrauskienei ir Larisai Melnikienei.


LIETUVOS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ FESTIVALIS-KONKURSAS „LINKSMIEJI PASAŽAI“

Sveikiname Rebeką (violončelė) ir Rūtą (fortepijonas) Masandavičiūtes, Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalio-konkurso „Linksmieji pasažai“ laureates! Mergaitės taip pat apdovanotos diplomu už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.
„Linksmieji pasažai“ vyko 2 dienas: I-ąją dieną virš 100 dalyvių varžėsi Vilniaus mokytojų namuose, II-ąją –  laureatai koncertavo įspūdinguose Chodkevičių rūmuose.
Festivaliui-konkursui Rebeką ir Rūtą parengė mokytojos Zita Smikienė ir Olga Lukšienė.


„LIETUVIŠKOS MUZIKOS ERDVĖS 1918 – 2018“

Balandžio 21 dieną Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko respublikinis antro instrumento (fortepijono) festivalis „Lietuviškos muzikos erdvės 1918-2018“, skirtas Lietuvos 100-mečiui. Jame dalyvavo Dainora Kvedaravičiūtė ir jos mokytoja Irena Kaupienė.


„MUZIKINĖS MOZAIKOS“ LAIMĖTOJAI

Iš festivalio-konkurso „Muzikinė mozaika“, vykusio Panevėžio r. Krekenavos muzikos mokykloje, parsivežėme net 3 apdovanojimus:
Gretos Petkevičiūtės (4 violončelės kl.; mokyt. Zita Smikienė) ir Beno Amalevičiaus (4 fortepijono kl.; mokyt. Larisa Melnikienė) ansamblis laimėjo 1-ąją vietą;
Kaja Žebelytė (2 violončelės kl.; mokyt. Zita Smikienė) ir Liepa Jakštaitė (3 smuiko kl.; mokyt. Zina Geičienė) džiaugėsi 2-omis vietomis.
Kajai ir Liepai talkino koncertmeisterė Kristina Jenciūtė.


IŠ PRANCŪZIJOS – NET 2 PIRMOS VIETOS!

Balandžio 4–11 dienomis visa mūsų bendruomenė nekantriai laukė žinių iš Prancūzijos, kur Agde mieste vykusiame XXXII-ame tarptautiniame fortepijoninės muzikos konkurse dalyvavo Jokūbas Jurevičius ir Austėja Markauskaitė, mokytojos Giletos Rasčiauskienės jaunieji pianistai. Nors konkursas vyko mums neįprastu laiku vakare – 18.00 val. vietos laiku, Jokūbas ir Austėja pagrojo puikiai ir abu laimėjo I-ąsias vietas! 
Mokytoja Gileta džiaugėsi ne tik savo ugdytinių pasiekimais, bet ir nepaprastai draugiška konkurso atmosfera, įspūdinga koncertų sale miesto didžiojoje bibliotekoje, kur ir vyko konkursiniai pasirodymai. Rezultatų laukti teko net 1,5 valandos – komisija kruopščiai ir atsakingai vertino kiekvieno atlikėjo pasirodymą. Džiugu, jog jaunieji pianistai iš autoritetingos komisijos narių sulaukė ir žodinių pagyrimų bei paskatinimo. 
Kelionės metu įveikti 5000 kilometrų, aplankytos: Lenkija, Vokietija, Italija, Austrija, Čekija, Prancūzija… 
Jokūbas, Austėja ir mokytoja Gileta sugrįžo kupini įspūdžių ir įkvėpimo tolimesniems darbams.


RESPUBLIKINIAME GITAROS KAMERINIŲ ANSAMBLIŲ FESTIVALYJE…

Mokytojos Ramunės Vizbarienės gitaristų trio: Viltė Mikalajūnaitė, Kamilė Pikelytė ir Deinoras Skorupskas bei instrumentinis ansamblis: Viltė Mikalajūnaitė, Kamilė Pikelytė (gitara), Smiltė Sarapaitė (fleita; mokyt. Violeta Jeleniauskienė) ir Olivija Ročkaitė (violončelė; mokyt. Zita Smikienė) smagiai praleido šeštadienį – dalyvavo V-ame respublikiniame muzikos ir meno mokyklų gitaros kamerinių ansamblių festivalyje Kauno I-oje muzikos mokykloje.


NUAIDĖJO „KLONIŲ AIDAI“

Balandžio 14-ąją nuaidėjo tarptautinis tautinės instrumentinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis „Klonių aidai“, vykęs Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Šioje puikioje tautinės muzikos šventėje dalyvavo Arnė Sujetovaitė ir Elinga Liberytė (kanklės), Rugilė Pikelytė ir Liepa Čekanauskė (lumzdelis). Jaunąsias muzikantes festivaliui rengė mokytojos: Dalia Valdajevienė ir Genė Gusiniauskienė; koncertmeisterė – Vaida Prušinskienė.


SUAUGUSIŲJŲ VOKALO STUDIJAI – GRAND PRIX

Iš respublikinio vokalinių kolektyvų festivalio – konkurso „Nemunėlio vingiai“ suaugusiųjų vokalo studija (vad. Neringa Prascevičienė) parvežė GRAND PRIX už privalomą konkurso dainą apie Nemuną. Kolektyvas atliko dainą „Lauk manęs“ (ž. S. Nėries), kuriai muziką sukūrė kolektyvo vadovė Neringa. DŽIAUGIAMĖS!


RESPUBLIKINIS MUZIKINIŲ TEORINIŲ ŽINIŲ KONKURSAS „SOLFEDŽIO MIESTAS“

Balandžio 11 dieną 5 klasės mokinių komanda: Dominyka Juchnevičiūtė, Samuelis Judenis, Rebeka Masandavičiūtė, Jorūnė Kutavičiūtė ir Merkys Šablevičius kartu su mokytoja Žaneta Markova lankėsi „Solfedžio mieste“ – taip pavadintas respublikinis muzikinių teorinių žinių konkursas, vykęs Jonavoje, Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Ir grįžo netuščiomis – laimėta II-oji vieta! Šaunuoliai!


I-SIS RESPUBLIKINIS ANTANO ŽEMAIČIO JAUNŲJŲ KANKLININKŲ KONKURSAS

I-ojo respublikinio Antano Žemaičio jaunųjų kanklininkų konkurso Šiauliuose laureatė Neringa Guliokaitė, diplomantė Norvilė Juršaitė. Merginas moko mokytoja Dalia Valdajevienė.


DALYVAVOME KONKURSE „LIETUVIŠKA PJESĖ“

Sveikiname VII-ame respublikiniame konkurse „Lietuviška pjesė“ Vilniuje dalyvavusias ir gražiai pagrojusias Skaistę Linkutę ir Neringą Guliokaitę, mokyt. Dalios Valdajevienės jaunąsias kanklininkes.
Dėkojame koncertmeisterei Aelitai Petrauskienei.


PRISIDĖJOME PRIE VIOLONČELĖS MUZIKOS POPULIARINIMO

Antraklasės violončelininkės Simona Stašinskaitė ir Julija Ročkaitė (mokyt. Zita Smikienė) dalyvavo VIII-ame respublikiniame festivalyje „Populiarinkime violončelės muziką“, vykusiame kovo 28 d. Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje.
Mergaitėms talkino koncertmeisterė Larisa Melnikienė.


DALYVAVOME VI-ame POVILO SAMUIČIO FESTIVALYJE

Kovo 23 dieną lumzdelininkės Liepa Čekanauskė ir Rugilė Pikelytė drauge su savo mokytoja Gene Gusiniauskiene dalyvavo VI-ame respublikiniame Povilo Samuičio liaudies pučiamųjų instrumentų festivalyje Šiauliuose.


„PAVASARIO NUOTAIKOS 2018“

Jau aštuonioliktą pavasarį Lietuvoje organizuojamas akordeono muzikos festivalis „Pavasario nuotaikos 2018“ akordeonistus pakviečia vis į kitą miestą. Šiais metais jaunieji akordeonistai Astijus Siurblys ir Benas Gadišauskas drauge su mokytoja Lilija Labeckiene vyko į Jonavą, Janinos Miščiukaitės meno mokyklą. 35 jaunieji muzikantai iš Jonavos, Elektrėnų, Kaišiadorių, Vievio, Panevėžio, Kėdainių, Garliavos muzikos ir meno mokyklų atliko klasikos, pramoginės, šiuolaikinės muzikos kūrinius. Kiek vėliau festivalio dalyviai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, klausėsi pranešimo „Kaip įveikti scenos baimę“ ir ansamblio iš Kauno „Drums 2 Accordions“ koncerto.


VII-asis RESPUBLIKINIS KANKLININKŲ KONKURSAS „ETIUDAS IR PJESĖ“

Justė Kvedaravičiūtė – VII-ojo respublikinio kanklininkų konkurso „Etiudas ir pjesė“ laureatė.  Justę konkursui parengė mokytoja Dalia Valdajevienė.


„JAUNIEJI TALENTAI 2018“

III-ame tarptautiniame konkurse „Jaunieji talentai 2018“, kovo 16 dieną vykusiame Kupiškyje ir skirtame Lietuvos valstybės 100-mečiui, mokytojos Olgos Lukšienės septintokė Elzė Kaziukonytė laimėjo II-ąją vietą.
Nuoširdūs sveikinimai abiem – mokytojai Olgai ir Elzei! 🙂


XIX-sis RESPUBLIKINIS VAIKŲ DŽIAZO MUZIKOS FESTIVALIS

XIX-ojo respublikinio vaikų džiazo muzikos festivalio, vykusio Kauno 1-oje muzikos mokykloje, laureatė Ugnė Daukšaitė ir jos mokytojas Tadas Petkevičius-Grajauskas


FESTIVALYJE „VYTURĖLIS“ – 5 KĖDAINIEČIŲ ANSAMBLIAI

Kovo 10 dieną vykusiame II-ame ansamblinio muzikavimo festivalyje „Vyturėlis“ Kauno „Vyturio“ gimnazijoje muzikavo net 5 kėdainiečių ansambliai:
Gintarė Jankauskaitė (lumzdelis; mokyt. Genė Gusiniauskienė) ir Meda Juodenytė (fortepijonas; mokyt. Larisa Melnikienė);
Atėnė Lukauskaitė ir Vitas Vansevičius (fortepijonas; mokyt. Olga Lukšienė);
Silvija Emilija Rybelytė (fortepijonas; mokyt. Aelita Petrauskienė), Rugilė Meleškaitė, Ieva Paškevičiūtė, Karilė Laucytė, Kornelija Palinauskaitė (smuikas; mokyt. Vilma Stanienė);
Lukrecija Šašytė, Meda Vidauskytė, Gabrielė Boiko (smuikas; mokyt. Audronė Adomynaitė) ir Mantas Diržinskas (fortepijonas; mokyt. Lina Šidlauskaitė).


SKAMBĖJOME TAUTINIŲ INSTRUMENTŲ MUZIKOS MARATONE

Kovo 3 dieną Kauno Juozo Gruodžio konservatorija skambėjo kanklių, birbynių, lumzdelių, skrabalų garsais – vyko Tautinių instrumentų muzikos maratonas, kuriame mūsų mokyklai atstovavo Oksana Morozovaitė, Rugilė Pikelytė, Dijus Gabrielius Ramanauskas, Viktorija Grigaitė, Liepa Čekanauskė ir mokytojos: Dileta Jagelavičiūtė bei Genė Gusiniauskienė. Jauniesiems atlikėjams talkino koncertmeisterė Vaida Prušinskienė.


VII-ASIS AKORDEONISTŲ FESTIVALIS-MARATONAS KAUNE

Kovo 9 dieną Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje vykęs VII-asis akordeonistų festivalis-maratonas buvo rekordinis dalyvių skaičiumi – jame dalyvavo net 223 jaunieji akordeonistai iš 29 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.
Maratone muzikinę ištvermę išmėgino ir kėdainiečiai: Dovas Knezevičius, Mikalojus Klimavičius, Austėja Aniulytė, Ugnė Grigaliūnaitė, Astijus Siurblys, Benas Gadišauskas – mokytojų Rasos Gužauskaitės ir Lilijos Labeckienės mokiniai.


I-ASIS RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ PIANISTŲ FORTEPIJONINĖS MUZIKOS KONKURSAS „RUBATO“

Neveltui į Pakruojį grot važiavo Mantas,
Nes grįžo į Kėdainius diplomantas!

Tokį nuotaikingą dvieilį surimavo mokytoja Lina Šidlauskaitė savo mokiniui Mantui Diržinskui, kovo 2 dieną  Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokykloje vykusiame I-ame respublikiniame jaunųjų pianistų fortepijoninės muzikos konkurse „Rubato“ tapusiam diplomantu.
Taip pat džiaugiamės gražiu tame pačiame konkurse dalyvavusios Lauros Valeikaitės (mokytoja Jurgita Venskauskienė) pasirodymu.


„MUZIKINĖ AKVARELĖ 2018“ – III-OJI VIETA

Kovo 9 d. Anykščiuose vykęs tarptautinis kamerinių ansamblių konkursas „Muzikinė akvarelė 2018“ nepašykštėjo sėkmės kameriniam trio: Aistei Bugaitei (fleita), Danielei Paužaitei (smuikas) ir Elzei Kaziukonytei (fortepijonas). Vėlai vakare, kai garbinga komisija (su saksofonininku Petru Vyšniausku priešakyje) susumavo balus, paaiškėjo, jog iškovota 3-oji vieta.
Triskart valio bronzinėms mergaitėms ir jų mokytojoms: Julijai Maksimec, Zinai Geičienei ir Olgai Lukšienei! 


RESPUBLIKINIS SKRABALININKŲ FESTIVALIS-KONKURSAS ,,PAMARIO ŽIRGELIAI“

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, vasario 10 d. jaunasis skrabalininkas Martynas Skiparius dalyvavo respublikiniame skrabalininkų festivalyje-konkurse ,,Pamario žirgeliai“ Klaipėdos universiteto Menų akademijoje ir laimėjo garbingą II-ją vietą. Martynui talkino koncertmeisterė Vaida Prušinskienė. Sveikiname Martyną ir jo mokytoją Dalią Valdajevienę!


III-SIS „DAINŲ DAINELĖS“ ETAPAS

Morta Čepaitė ir mokytoja Neringa Prascevičienė, sėkmingai įveikė konkurso „Dainų dainelė“ III-ąjį etapą Jonavoje! Morta atstovaus ne tik mokyklai, bet ir Kėdainių rajonui Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurse „Dainų dainelė“ Vilniuje, televizijoje. Dėkojame ir Smiltei Sarapaitei už skambią fleitos melodiją.  Nekantraudami laukiame TV pasirodymo! 

Taip pat džiaugiamės gražiu Viltės Kisieliūtės ir  Luknės Liberytės (vadovė Neringa Prascevičienė) pasirodymu III-ame „Dainų dainelės“ etape.


DALYVAVOME KONKURSE „MUZIKOS GARSAI“

Džiaugiamės puikiu Elzės Kaziukonytės pasirodymu II-ame respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Muzikos garsai“, vasario 1 dieną vykusiame Kaune, Juozo Naujalio menų gimnazijoje. Elzę konkursui parengė mokytoja Olga Lukšienė.


I-SIS RESPUBLIKINIS MUZIKOS IR MENO MOKYKLŲ AKORDEONO MUZIKOS KONKURSAS „GREITI PIRŠTAI“


LINKSMOJI POLKUTĖ-2018

Sausio 24 dieną Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje vykęs VII Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Linksmoji polkutė–2018“ buvo sėkmingas visiems jame dalyvavusiems kėdainiškiams:
kanklininkė Neringa Guliokaitė (mokyt. Dalia Valdajevienė), duetu grojusios Vaiva Jakštaitė ir Kornelija Juškevičiūtė (smuikas, mokyt. Zina Geičienė) bei Jorūnė Kutavičiūtė ir Urtė Masilionė (fortepijonas, mokyt. Gileta Rasčiauskienė, Aelita Petrauskienė) apdovanotos konkurso LAUREATO DIPLOMAIS; skrabalininkai Elzė Kaziukonytė ir Martynas Skiparius (mokyt. Dalia Valdajevienė) tapo konkurso DIPLOMANTAIS.


III-SIS „DAINŲ DAINELĖS“ ETAPAS

Dainavimo studijos dainininkės Morta Čepaitė, Viltė Kisieliūtė, Luknė Liberytė ir vadovė Neringa Prascevičienė — Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II-ojo etapo nugalėtojos! Už muzikinį pritarimą dėkojame Smiltei Sarapaitei (fleita) ir mokytoja Editai Bujanauskienei (smuikas).

Nuotaikingą muziką konkurso dalyviams dovanojo fortepijoninis ansamblis: Jorūnė Kutavičiūtė ir Urtė Masilionė (mokyt. Gileta Raščiauskienė ir Aelita Petrauskienė) bei fleitų kvartetas: Agnietė Kaciucevičiūtė, Miglė Sabulytė, Viktorija Kiaunytė, Margarita Klumbytė (vadovė – mokytoja Julija Maksimec).


„ŠOK, BIRBYNE!“

Gruodžio 9 d. Kaune, M. Petrausko muzikos mokykloje smagiai nuskambėjo I-asis birbynių festivalis „Šok, birbyne!“. Jame dalyvavę birbynininkai Dijus Gabrielius Ramanauskas ir Benas Guoga (mokytoja Genė Gusiniauskienė) bei fleitininkė Dainora Kvedaravičiūtė (mokytoja Julija Maksimec) parsivežė daug puikių įspūdžių.
Dėkojame koncertmeisterėms Vaidai Prušinskienei ir Kristinai Jenciūtei.


II-ASIS TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ PIANISTŲ IR ANSAMBLIŲ KONKURSAS „EDELWEISS 2017“

Lapkričio 29 – gruodžio 1 dienomis Austrijoje, Vienoje vykusiame II- ame tarptautiniame jaunųjų pianistų ir ansamblių konkurse „Edelweiss 2017“  A4 kategorijoje (13-14 m. dalyviai) Meda Juodenytė laimėjo II-ąją vietą. Džiaugiamės ir sveikiname Medą ir jos mokytoją Larisą Melnikienę! 
Šis konkursas – projekto „Mes niekada nebuvome vieni“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100 metų sukakčiai paminėti, dalis. Konkursą rengia Austrijos lietuvių bendruomenė, kultūros bei muzikos pagalba siekianti inicijuoti bendradarbiavimo, multikultūrinės integracijos, santarvės veiklas.


NACIONALINIS PETRO VYŠNIAUSKO VARDO SAKSOFONININKŲ KONKURSAS

Lapkričio 25 dieną vykusiame II-ame nacionaliniame Petro Vyšniausko vardo saksofonininkų konkurse mūsų mokyklai atstovavo mokytojo Roberto Šulco vadovaujamas saksofonininkų kvintetas ir Jokūbas Jurevičius (2 klasė), pelnęs jauniausio dalyvio diplomą. 
Dėkojame koncertmeisterei Editai Sasnauskienei.


RESPUBLIKINIS SUAUGUSIŲJŲ MUZIKINĖS RAIŠKOS FESTIVALIS

Į kasmet vykstančios suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius muzikos mokykla įsijungia jau nepirmą kartą. Šiųmetės savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ muzikiniu akcentu tapo respublikinis suaugusiųjų muzikinės raiškos festivalis, kuriame skambėjo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinio ansamblio „Pienės“ (vad. Aldona Šyvokienė), Papilio kultūros namų kvarteto „Rovėjūnės“ (vad. Vigilija Macienė), Kėdainių muzikos mokyklos suaugusiųjų dainavimo studijos (vad. Neringa Prascevičienė) atliekamos dainos. 
Po jaukią nuotaiką dovanojusio koncerto festivalio dalyviai kartu su lektore, džiazo atlikėja, „Laisvo balso“ studijos vadove Milda Arčikauskaite tobulino kvėpavimo bei balso raiškos įgūdžius.


XVII RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ PIANISTŲ FESTIVALIS-MARATONAS

Lapkričio 25 d. vykusiame XVII-ame respublikiniame jaunųjų pianistų festivalyje-maratone Kauno koncertinėse salėse dalyvavo gausus būrys fortepijono skyriaus mokinių ir mokytojų.


„ŠOKIŲ PASAULYJE“

Lapkričio 25 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, vyko respublikinis fortepijoninių ansamblių festivalis „Šokių pasaulyje“. Jame skambėjo ir Lauros Valeikaitės bei Mingailės Januškonytės duetas, kurį festivaliui parengė mokytojos Jurgita Venskauskienė ir Lina Šidlauskaitė.

Renginyje viešėjo Ispanijos Karalystės ambasados Kultūrinių reikalų patikėtinis P. Bernardo Lopez Lopez-Rios.


KONCERTAS VILNIAUS KAROLINIŠKIŲ MUZIKOS MOKYKLOJE

Lapkričio 21 d. Ugnė Grigaliūnaitė (akordeonas, mokytoja Rasa Gužauskaitė) ir Rebeka Masandavičiūtė (violončelė, mokytoja Zita Smikienė, koncertmeisterė Larisa Melnikienė) grojo VI-ame respublikiniame profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalio koncerte Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje.


„VAIKYSTĖS PERLAI“

2017 m. lapkričio 17 d. vykusiame II-ame fortepijoninės ir kamerinės muzikos festivalyje „Vaikystės perlai“ suvėrėme įspūdingą muzikinių perlų vėrinį: festivalyje dalyvavo per 150 jaunųjų muzikantų iš penkiolikos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.

„Kada pirštukai – kaip žuvelės – mikliai nardo
Ir gaudo perliukus – natas be jokio vargo,
Mes, muzikantai, žinom, jog tada
Užlieja viską muzikos banga.“

Šie žodžiai iš Linos Šidlauskaitės sukurtos festivalio dainos žodžiai labai taikliai nusako „Vaikystės perlų“ dvasią: veiksmas vyko spalvotai, žaismingai ir originaliai.
Padėkų nusipelno puikūs renginio vedantieji Emilė ir Nikodemas, scenovaizdžio kūrėja Neringa Prascevičienė, vaizdo perlų „gaudytoja“ Audronė Risakovienė ir visi, vienaip ar kitaip prisilietę prie „Vaikystės perlų“. AČIŪ!


SĖKMINGA „KELIONĖ Į MUZIKOS ŠALĮ 2017“

Lapkričio 11 dieną Vilniuje vykęs respublikinis muzikos ir meno mokyklų solfedžio festivalis – konkursas „Kelionė į muzikos šalį – 2017“ Kėdainių muzikos mokyklos komandai „e-moll“ buvo labai sėkmingas – laimėta II-oji vieta!
Visos 6 mūsų mokyklai atstovavusios merginos (Aistė Bugaitė, Miglė ir Kamilė Pikelytės, Danielė Paužaitė, Agnė Virkutytė ir Elzė Kaziukonytė) ilgai, kruopščiai ir atsakingai ruošėsi šiam konkursui, kad puikiai pasirodytų įvairiose rungtyse: akordų ir intervalų klausymo, diktanto, kūrybinės užduoties, dainavimo, teorijos ir kt.
Už puikų paruošimą, laiką ir energiją dėkojame komandos vadovei mokytojai Žanetai Markovai.


„AKIMIRKOS-8“

Lapkričio 18 dieną Kauno 1-oje muzikos mokykloje vykęs respublikinis konkursas „Akimirkos-8“ buvo dosnus sėkmės jauniesiems mūsų mokyklos mokytojos Zitos Smikienės violončelininkams. Sveikiname Merkį Šablevičių – II-osios vietos laimėtoją, diplomantę Rebeką Masandavičiūtę ir Oliviją Ročkaitę – konkurso dalyvę.
Dėkojame koncertmeisterėms Aelitai Petrauskienei ir Larisai Melnikienei.


III-SIS ALGIRDO BUDRIO MEDINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ SOLISTŲ KONKURSAS

III-ojo Algirdo Budrio medinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurso M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje Vilniuje dalyvės – Aistė Bugaitė ir Agnietė Kaciucevičiūtė, mokytojos Julijos Maksimec jaunosios fleitininkės.
Koncertmeisterė – Vaida Prušinskienė.


LAISVALAIKIO MUZIKA-2017

IV-asis respublikinis antro instrumento (fortepijono) muzikos festivalis „Laisvalaikio muzika-2017“ Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune padovanojo galybę puikių įspūdžių jame dalyvavusioms Rusnei Jarašiūtei (mokytoja Vaida Prušinskienė) ir Rebekai Masandavičiūtei (mokytoja Olga Lukšienė).